Úvodní strana » Články
 • Není mléko jako mléko

  Máte rádi mléko? Já strašně. Poslední dobou je však velký trend nahrazovat živočišná mléka rostlinnými nápoji. I já jsem tomuto trendu chtěla na chvíli podlehnout. Vyzkoušela jsem tedy několik druhů těchto rostlinných nápojů, které jsou v obchodech dostupné.

 • Najdi svého zemědělce – mapa s více než 360 prodejními místy

  Zemědělský svaz ČR vytvořil projekt Najdi svého zemědělce, jehož cílem je přiblížit prodejní místa výrobců a chovatelů konečnému spotřebiteli.

 • Soběstačnost potravin

  V České republice je dostatek potravin. Klíčem pro další zásobování je potravinová bezpečnost. Více, než spotřebujeme, produkujeme obilovin, hovězího masa a mléka. Máme bezpečnou úroveň výroby vajec. Na dovoz se musíme spoléhat u brambor, vepřového a drůbežího masa, ovoce a zeleniny. Průměrný Čech za rok sní necelých 90 kg zeleniny. Žádná sláva. Ale i tak naše produkce na polích a zahrádkách nestačí pokrýt tuto spotřebu. Prakticky žádné zeleniny si v naší kotlině nevypěstujeme dostatečné množství a od hranice potravinové bezpečnosti se vzdalují i tradiční exportně úspěšné nakládačky. Průměrný Čech konzumuje ročně přes 80 kg ovoce mírného pásma, tedy toho které umíme u nás vypěstovat. Potravinové bezpečnosti dosahujeme pouze při pěstování třešní a višní, rybízu a angreštu. U všech ostatních nejen že nejsme soběstační, ale nedosahujeme ani potravinové bezpečnosti.

 • Co jste o zemědělství nevěděli v infografice

  Co jste netušili, aneb zajímavá fakta a čísla snadno a přehledně v našich infografikách. Nalaďte se s námi na vlnu zemědělství a sledujte náš přehled... Aktuálně na naší facebookové stránce. Zemědělství je poslání, které sytí svět. Poděkujte s námi za každodenní chléb!

 • Budoucnost robotických farem

  AGRO-partner s.r.o. a Lely Centrum v Soběslavi pořádá 7. a 14. května 2020 videokonferenci na téma: Mléko. Na videosemináři se mj. dozvíte vše o robotických farmách a budoucnosti automatizace chovu dojnic.

 • Staň se hrdinou!!! Pomoci můžeš i ty!!!

  Zemědělství žije! Musí žít, abychom žili i my. Dnes to pociťujeme možná mnohem víc, než kdykoliv jindy. A proto považujeme od začátku zemědělství za jeden z nejdůležitějších oborů pro život.

 • Zavítejte do tajů chovu hospodářských zvířat

  Odbouráváme mýty a soutěžíme

 • Žádné sci-fi. Zemědělství 4.0 se stává realitou

  Žijeme ve Světě 4.0. Stroje, výrobky, zákazníci i výrobci spolu komunikují během celého výrobního procesu. Získávání a zpracování dat je hnací silou. Propojení všech prvků výrobního procesu vede ke kvalitní produkci, zvýšení produktivity a snížení nákladů. Tento trend se dostal také do zemědělství, označujeme ho jako Zemědělství 4.0.

 • Jít na hnojárnu je cool

  Zájem o studium zemědělských oborů neklesá. Pravdou je, že do toho zasahuje demografická křivka. Ale to se týká všech oborů a celého školství. Od roku 2016 dochází ke zvedání demografické křivky a podle odhadů v roce 2024 nastoupí do prvních ročníků na zemědělských školách o 38 % víc studentů než v roce 2015.

 • Zemědělství jako sexy obor

  Když se podíváme na průzkumy veřejného mínění zaměřené na zjištěné toho, co vlastně lidé chtějí v obchodech a co si vybírají za potraviny, jednoznačně zjistíme, že preferují bio kvalitu a chuť. Lidé chodí do obchodu proto, aby si koupili to, co jim chutná. Logické, že?

 • Není mléko jako mléko

  Máte rádi mléko? Já strašně. Poslední dobou je však velký trend nahrazovat živočišná mléka rostlinnými nápoji. I já jsem tomuto trendu chtěla na chvíli podlehnout. Vyzkoušela jsem tedy několik druhů těchto rostlinných nápojů, které jsou v obchodech dostupné.

Střední zemědělské školy

student