Úvodní strana » Články
 • Podívejte se na videa letošní soutěže Najdi se v zemědělství!

  Všechna soutěžní videa – na jednom místě!

 • Předání youtuberské ceny v TOP Hotelu Praha

  V úterý 25. října 2022 jsme v TOP Hotelu Praha na Celostátní konferenci Zemědělského svazu předali cenu vítězce naší youtuberské soutěže Najdi se v zemědělství! Šárce Malkusové ze SZeŠ Benešov.

 • Známe vítězku naší youtuberské soutěže! Ani ostatní však od nás s prázdnou neodejdou.

  Vítězkou naší youtuberské soutěže „Najdi se v zemědělství!“ se stává studentka 3. ročníku Šárka Malkusová ze SZeŠ Benešov. Srdečně gratulujeme! Šárka studuje obor veterinářství a její video jsme vyhodnotili jako nejlepší. Brzy ho umístíme na náš YT kanál.

 • Najdi se v zemědělství! (2. ročník soutěže pro středoškoláky)

  Máš rád školu, na které studuješ? Chceš zviditelnit obor, který studuješ? Natoč krátký videospot o své škole a nadchni pro studium na své škole žáky z 9. tříd základní školy ve svém okolí!

 • Agrospol, a.d. Knínice představil nový kravín veřejnosti

  V roce 2020 byl vybudován ve středisku Vanovice moderní kravín pro 482 dojnic. Z důvodu informovanosti veřejnosti o českém zemědělství se vedení Agrospolu Knínice rozhodlo uspořádat pro širokou veřejnost Den otevřených dveří ve středisku Vanovice, s představením tohoto nového kravína.

 • Exkurze na farmě v Příkrém

  Poslední dny školního roku se Agrocentrum Jizeran a. s. otevřelo dětem.

 • Ohlédnutí za Dny českého zemědělství 2022

  Dny českého zemědělství se konaly v pátek 17. června 2022 a v sobotu 18. června 2022. Smyslem a cílem této akce je veřejnosti představit zemědělství, práci v něm a fungování zemědělských podniků, a tím přispět k pozitivnímu vnímání zemědělství jako zajímavého a moderního oboru. Tyto Dny otevřených dveřích v zemědělských podnicích, školních statcích a na farmách jsou jedinečnou příležitostí ukázat veřejnosti, že zemědělství je velmi důležitý obor, bez něhož by se ani laická veřejnost neobešla.

 • Mistři se sjeli do Poděbrad

  Osm oblastních kol, 160 soutěžících, 30 postupujících. To jsou strohá čísla, která předcházela čtvrtému ročníku Mistrovství republiky v jízdě traktoru s vlekem, který ve spolupráci se středními zemědělskými školami pořádá Zemědělský svaz v rámci projektu Zemědělství žije!. Po dvouleté přestávce se sjeli studenti s pedagogickým dozorem do lázeňského města Poděbrady, kde Střední zemědělská škola a střední odborná škola uspořádala další ročník této prestižní soutěže.

 • Zvířata, zemědělci a my ostatní

  Jsem na Šumavě v Posobicích, kde se jede oblastní kolo jízdy zručnosti traktoru s vlekem. Vedoucí odborného výcviku SOŠ v Sušici tady nachystali trať v areálu bývalého zemědělského družstva.

 • Zemědělský den v Národním zemědělském muzeu

  Den dětí (1. června) jsme oslavili se stánkem Zemědělství žije! na dvoře areálu Národního zemědělského muzea v Praze. Od rána do areálu proudily v doprovodu učitelů a učitelek žáci ze základních škol v blízkém i vzdáleném okolí.

Střední zemědělské školy

student