Úvodní strana » Články
 • Ocenění vítězů soutěže Najdi se v zemědělství!

  Slavnostní předání cen účastníkům naší soutěže pro mladé youtubery Najdi se v zemědělství! se uskutečnilo ve středu 9. 3. 2022 v sále KD ve Větrném Jeníkově.

 • Vyhodnocení youtuberské soutěže Najdi se v zemědělství!

  Zemědělský svaz v rámci projektu Zemědělství žije! vyhlásil v roce 2021 soutěž pro mladé youtubery „Najdi se v zemědělství!“. Cílem této aktivity bylo, aby studenti SZeŠ buď jako jednotlivci, nebo v týmu, představili, co obnáší studium na jejich škole. Cílovou skupinou mají být zejména žáci základních škol (8. a 9. třída) rozhodující se o dalším studiu.

 • Besedy o zemědělství na základních školách v územní organizaci Hradec Králové

  Do územních organizací přišla zajímavá nabídka pro tajemníky a ředitele ÚO, aby se v rámci projektu Zemědělského svazu ČR – Zemědělství žije! zapojili do proškolení a následně pak sami do přednášek na základních školách.

 • Besedování se žáky na 3. ZŠ v Rakovníku

  I přes nepříznivou situaci, kdy každou chvíli hrozí, že do karantény bude muset jít buď celá třída, nebo celá škola, se snažíme školy navštěvovat a pořádat v nich besedy.

 • Beseda s žáky druhých ročníků na téma „Zemědělství žije!“

  V pátek 12. listopadu naši školu navštívil dvoučlenný tým lektorů s besedou na téma „Zemědělství žije!“.

 • Kovář býval na vesnici jeden z nejdůležitějších

  Věřili byste, že kovářské řemeslo začíná být atraktivní? Začali se o něj zajímat bílé límečky z korporátů, kteří v něm spatřují „skvělý relax“. Úplně jinak ale o kovařině mluví mistr odborného výcviku Jan Pitálek, který vede odbornou výuku na Střední škole Trhové Sviny oboru umělecký kovář. „Naše řemeslo je tak fyzicky náročné, že večer nemůžete ani usnout!“ říká.

 • Soutěž pro mladé youtubery!

  Stále přijímáme videa do soutěže! Jsi student a chceš se podělit o to, jak to chodí na tvojí škole? Natoč video a pošli nám ho.

 • Stánek Zemědělství žije! děti baví

  V uplynulých týdnech jsme se se stánkem Zemědělství žije! účastnili celé řady akcí po celé České republice. Za všechny uvádíme v krátkosti alespoň ty nejvýraznější akce.

 • Najdi se v zemědělství! (soutěž pro youtubery)

  Pro studenty středních škol se zemědělským zaměřením jsme připravili soutěž pro mladé youtubery. Zapojte se do ní i vy!

 • Chovatelská a technologická špička na ANIMAL TECH v Brně

  Na brněnském veletrhu ANIMAL TECH probíhala od 5. do 8. září 2021 Národní výstava hospodářských zvířat. Tento mezinárodní veletrh je pro chovatele vítanou možností, jak se mohou pochlubit svými zvířaty a jejich úspěchy. Do samotné organizace se zapojují také děti a žáci středních zemědělských škol.

Střední zemědělské školy

student